• Dyt. Perihan ÇİÇEK - Hakkında

    Ben Perihan Çiçek 1971 yılında Ankara’da doğdum. İlkokul Almanya orta ve lise eğitimim Ankara’da tamamladıktan sonra 1991 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyet Bölümüne girerek 1995 yılında Diyetisyen olarak mezun olup aynı yıl....

     
     

Huzursuz Bacak Tedavisi

19 Şubat 2015 Perşembe

 HUZURSUZ BACAK SENDROMUNDA AKUPUNKTUR TEDAVİSİ:

Huzursuz bacak sendromu, akşamları istirahat halindeyken veya gece uykudan uyandırarak ortaya çıkan, bacaklarda huzursuzluk, ağrı ve hareket ettirme isteği ile ortaya çıkan bir hastalıktır.
 
Hastalar gün boyu rahattır.Tipik olarak akşam ve gece şikayetler ortaya çıkar.Özellikle gece uykusundan uyanıp yürüme ihtiyacı duyarlar.Kalkıp yürüdüklerinde şikayetlerinde azalma ve rahatlama olur.
 
Uyku düzeni bozulduğundan, gün içinde sersemlik, uyuma isteği, çalışma gücünde azalma gibi problemler oluşur.Yaşam kalitesi düşer.Hastanın sıkıntı ve çaresizlik içinde kalması çevresi ile ilişkilerini olumsuz etkileyebilir.Bu durum sıkıntının daha da artmasına, bazen de depresyona sebep olabilir.Stres hastalığın gidişini olumsuz etkiler.
Bazı vakalarda anemi, böbrek yetmezliği, periferik nöropati gibi hastalıklar birlikte görülebilmektedir.
 
Hastalığın kesin nedeni bilinmemekte, beyindeki serotonin, dopamin gibi nörotransmitter seviyelerindeki düzensizliğin neden olabileceği düşünülmektedir.
 
AKUPUNKTUR TEDAVİSİ:
Akupunktur, ağrı kesici etkisi ve vücuttaki nörotransmitter düzeylerinde denge sağlaması nedeniyle bu hastalıkta kullanılır.
ONLINE DİYET