• Dyt. Perihan ÇİÇEK - Hakkında

    Perihan Çiçek 15 Kasım 1971 de Ankara’da doğdu. İlköğrenimini Almanya da ortaokul, lise ve üniversite eğitimini Ankara da tamamlamıştır. Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümündeki 4 yıllık eğitimini 1995 yılında tamamlamıştır...

     
     

Hakkımızda

Perihan ÇİÇEK Kimdir?
(Diyetisyen, Yaşam Koçu, Kişisel Gelişim Uzmanı – REİKİ Master) 
Perihan Çiçek 15 Kasım 1971 de Ankara’da doğdu. İlköğrenimini Almanya da ortaokul, lise ve üniversite eğitimini Ankara da tamamlamıştır. Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümündeki 4 yıllık eğitimini 1995 yılında tamamlamıştır. 
 
İlk görevine İstanbul Yedikule Ermeni Hastanesinde başlamış olup, ilk muayenehanesini 2001 yılında Osmanbey de açmıştır. 
 
Hastaneye ve muayenehanesine birlikte devam eden Diyetisyen Perihan ÇİÇEK, 2007 yılında Bakırköy de Estetik ve Güzellik Merkezi olarak 2. İşyerini açıp 14 yılı aşkın süredir çalıştığı Ermeni Hastanesi’ndeki görevinden ayrılmıştır. 
 
Bunun üzerine Osmanbey deki muayenehanesini de Estetik ve Güzellik Merkezi olarak hastalarının hizmetine sunmuştur. 2009 yılı Şubat ayında ise yine Bakırköy de spa&güzellik salonunu açmıştır. 
 
Yaptığı işi hala ilk günkü istek, azim ve zevkle yapmaktadır… 
 
Bakırköy şubesinde toplam 12 kişilik uzman kadrosuyla Diyet, Güzellik, Estetik, Sağlıklı Yaşam, Yaşam Koçluğu, Kişisel Gelişim - Reiki alanlarında ki uzmanlığıyla; 
 
Cilt Bakımı, Epilasyon, Kavitasyon, Anti Toksin Vücut Terapisi, Ultrasound, Aromatik Masaj, Power Plate, Elektroterapi,  Anti-Aging Vücut Terapileri, Radyofrekans, Vakumterapi,  El ve Ayak Bakımı ile siz üyelerimize tam hizmet sunmaktadır. 
 
Diyetisyen Perihan ÇİÇEK’ten Sizlere Mesaj Var !

DİYET YAPARKEN ZAYIFLARKEN DAHA MUTLU BAŞARILI OLMAK İÇİN DÜŞÜNCE GÜCÜ!!!!!
 
Ben bir 24 yıllık bir diyetisyen, yaşam koçu ve kişisel gelişim uzmanı - reiki grand master olarak kendi fikirlerimi düşüncelerimi tecrübelerimi paylaşmak istiyorum sizlerle.
 
Zayıflama yöntemlerinde en etkili ve en sağlıklı bilimsel yöntem diyet ve egzersizdir tartışılmaz. Zihnin de zayıflamak için yapabileceği çok şey var. Düşüncelerinizi yönlendirebilir şekillendirebilirsiniz. 
 
Böylece sizi vazgeçirecek zorlayacak üzecek bıktıracak isyan etmenize neden olacak düşüncelerden engellerden kurtulabilirsiniz. 
 
Özellikle umutsuzluk, başarısızlık kaygısı ve başaracağına inanamamak zayıflama diyet yapma ve kilo vermenin önündeki zihinsel engeller olarak önümüzde duruyor. Beynimiz de adeta kireçlenme yaşatan bu olumsuz düşünceler silinmedikçe ve zayıflamaya olan inanç perçinlenmedikçe kolay bir zayıflama süreci yaşayamayacağımızı söyleyebilirim.
 
Zihin gücü ile daha kolay diyet yapma zayıflama anlayacağınız üzere mental enerjiyi kullanarak kendimizi inandırarak başarının yolunu açar.
Öncelikle zihin gücünü kullanarak diyet yapma ve zayıflama başarısını elde etmek istiyorsanız başaramam, edemem, iradesizim, kimse kilo vereceğime inanmıyor, artık kilo veremem ben böyleyim gibi bizleri aşırı kilolar ile yaşamaya mahkûm eden düşünce öbeklerinden kendimizi kurtaracağız. 
 
Olumsuz düşünceler hayatın her alanında olduğu gibi zayıflama alanında da başarısızlığın en önemli nedenidir. Bir insan kaç kilo vereceğine inanır ve zayıflama hedeflerini ona göre şekillendirirse başaramama ihtimali yok olur.
Zayıflamak için Düşünce gücü nasıl kullanılır?
 
İnsanların zayıflama ve kilo verme olayında başarısız olmalarının nedenleri öncelikle mümkünse bir diyetisyen ve psikolog tarafından tespit edilir ve bu nedenlerin arkasında yatan olumsuz düşünceler duygular bir bir olumlu düşünceler ile yer değiştirir. 
 
Ben hastalarımı da genelde bunu puzzle oyunlarını örnek veririm. Bir duygunun eksikliğinde yerini yemek alıyor eğer o boşluğu duygu eksikliğini bulursak sorun azalıyor. Tabi bu verdiğim örnek herhangi bir sağlık problemi olmayanlar için geçerlidir.
 
(DİABET, HİPOGLİSEMİ, KORTİZON, ANEMİ İÇİN KULLANILAN BAZI İLAÇLAR vs)
Örnek olarak yeme isteğinin yok edilmesi önemli bir başarı olacaktır. Kesinlikle ama kesinlikle sofrada hedeflediğinizden bir dilim daha fazla ekmek yemeyeceğiz, bir lokma daha fazlasını ağzımıza sokmayacağız. 
 
Ayrıca kendimizi beğenmek, zayıflama psikolojimiz için çok önemlidir. Verilen her bir gramda kendimize olan öz güven ve beğeni takdir düzeyi giderek artacaktır. Bu konu kolay olsa bu kadar sorun olmazdı kendinizi suçlamayın zaman verin. 
 
Aynaya her baktığımızda verdiğiniz kiloları görerek bugün dünden daha güzelim ve ben güzel olmayı hak ediyorum diyeceksiniz. Güzel görünen mankenlerin o güzellik için neleri feda ettiğinin farkında olarak bizler de azıcık ta olsa fedakârlık yapacağız. Bunun başka yolu yok. 
Ya ömür boyu kendine ve vücuduna küskün bireyler olarak hayatımızı sürdüreceğiz ya da buna bir dur diyerek gerekli adımları en kısa sürede atacağız.
 
Bu konuyu öncelikle güzel olmak için değil, sağlıklı ve kaliteli bir hayat sürmek için yapmalıyız.
 
Doğuştan gelmediğine göre bazı alışkanlıklar değiştirilebilir, sadece İstemek İnanmak ve Vazgeçmemek gerekir.
 
EN BÜYÜK BAŞARISIZLIK VAZGEÇMEKTİR... EN BÜYÜK BAŞARI İLK ADIMI ATIP DEVAM ETMEKTİR.
 
Hayat bir sanattır…
 
Her anını bir sahnede sergilediğimiz görevimizin bazen tek bir rol bazen de birçok rolden oluştuğunu, sevmeyi öğrendiğimiz, öğrettiğimiz, sunduğumuz, paylaştığımız ve bütün sevgileri birleştirip çoğaltabildiğimiz anlamlı bir oyun. Sonuçta hayat bir sınav ve başarı elimizde ne olursa olsun tek gerçek yaşadığımız andır, hayattır. Vazgeçmeden. 
 
Benim hedefim rolüm ve misyonum, insanlara daha mutlu yaşayabilecekleri çözümleri araştırmak üretmek ve insanlara sunmaktır. Farkındalığı artırarak yaşamak ve yaşatmaktır. Kendi rolümüzü oynarken insanlara bilgimiz gücümüz yettiğince yol arkadaşlığı hayat koçluğu yapmaktır.
Benim iş hayatında çizdiğim yol budur, önce insan ve kaliteli yaşam. Bizim işimiz hayatın tam ortasında yer alan ve her şeyi direkt etkileyen olduğu için bu konu çok daha önemli hale geliyor. 
 
Çünkü öncesinde illa bir nedeni olan devam aşamasında sıkıntı yaratan ama sonucunda mutlak mutluluk olan Yani Hayatın Ta Kendisi… 
Ben rolümü çok seviyorum çünkü insanı seviyorum, insan yüreğini seviyorum, hayatı seviyorum. Nasıl bakarsan öyle görürsün diyeti.
O kadar çok konuşulan bir konudur ki diyet yapmak, beslenmek. Neredeyse herkesin kendini uzman gördüğü herkesin mucizeler aradığı kestirme yollar bulmaya çalıştığı ve illa herkesin bir fikrinin olduğu bir konudur.
 
Peki, neden hala sorun bu konu? Çünkü herkes sadece teorik olarak bilgi sahibi olabilir ama bilgi hayata geçirilmedikçe anlamlı değildir. 
Bu konu sadece 2 kavramdan ibarettir aslında (metabolik sorunlar sağlık problemleri yoksa). 
 
Düzen ve denge sihirli iki kelime bu işte Ben kendi hayatımda da çok kural seven biri olmadığım için işimde de kural sevmiyorum çok fazla. 
Her şey düşüncede başlıyor davranışla şekilleniyor olayın özü bu. 
 
Önce İsteyeceğiz karar vereceğiz sonra o işin uzmanından size koçluk yapmasını isteyeceksiniz bu bir ekip işidir. Ne ilaç ne light ürünler ne sadece kalori hesaplamaları ki ben light ürün ve özel yemek sevmem kilo verme aşamasında.
 
Çünkü asıl başarı verilen kilo değil korunan kilodur ve bunun yolu ya Normal Hayatta Beslendiğin gibi Diyet Yapacaksın ya da Diyet Yaptığın gibi Normal Hayatta Besleneceksin. 
 
Bu denklemin bozulduğu noktada ne kilo verilir ne korunabilir.
 
Tabi özel sağlık sorunları hormonsal sorunlar kullanılan ilaçlar, fiziksel aktivite çok fazla yapılmış diyetler bu çıkılan yolda ki bariyerler. 
 
Ama biz sizin yol arkadaşınızız bariyerleri aşmak için ben ve ekibim aynı iş ruhu ile buradayız.
 
Dyt.Perihan ÇİÇEK
(ORTAĞIM YOKTUR)
 
 
 
 
ONLINE DİYET